Fındığın Kalbe ve Beyne 7 Faydası , Fındığın Faydaları

Fındığın faydaları saymakla bitmez. Fındık adeta kalp rahatsızlıklarına karşı mücadele eden bir savaşçı gibidir.

 İçerisinde onlarca vitamin ve mineral barındıran fındık, kalp sağlığını korur. Harika bir lif kaynağı olmasının yanı sıra, kötü huylu kolesterolü (LDL) düşüren, iyi huylu kolesterolü (HDL) yükselten, tekli doymamış yağ asitlerini içerir. Beslenme Birliği ve Avrupa Beslenme Dergisinin yaptıkları son araştırma sonuçlarına göre, yüksek fındık tüketimine dayanan diyetler vücutta iltihap riskini azaltırken, kandaki lipid sayısını da arttırıyor. Ayrıca Türkiye Kalp Sağlığı Merkezi, kalp sağlığı için günlük tüketilen fındıkta bolca bulunan doymamış yağ olması gerektiğinin tavsiyesini veriyor. Fındık faydalarının yanı sıra içerisinde epey miktarda magnezyum barındırarak kalp basıncı için kritik öneme sahip olan kalsiyum ve potasyum seviyesini de dengeliyor.

2.
Fındığın faydaları : Diyabete Karşı Etkili

Diyabet hastası kişiye uygun bir diyet planı hazırlarken, en önemli odaklanılması gerek nokta trans yağ veya doymuş yağ yerine doymamış yağ yoğun yiyecekler seçmektir. Fındık tam anlamıyla doymamış yağ zengini bir besindir. Günde tüketilmesi tavsiye edilen bir avuç fındık, sağlıksız yemekler ile vücuda verilen hasardan sizi koruyacak ve kilo almanıza endişe etmeden size fındık  yarar sağlayacaktır.Fındığın faydaları


2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre, diyabet hastalarının düzenli olarak günlük fındık tüketimi karşısında verdiği tepkiler ile ilgili enteresan sonuçlara rastlanmıştır. Diğer araştırmalarında gösterdiği gibi günlük yüksek miktarda fındık tüketimi, hastaların kolesterolünü düşürmüştür. Bu şaşırtıcı sonuç gösteriyor ki, yüksek miktarda fındık tüketiminin diyabet ve kan lipidleri üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Hastaların kan lipidleri sayısı diyabet hastası olmayanlara göre daha az seviyede çıkması, gerçekten sürpriz bir sonuç doğurdu. Yüksek kolesterol ile baş etmesi gereken diyabet hastaları, günlük yaşamlarına mutlaka fındık tüketimini eklemeliler. Ayrıca fındık tam bir magnezyum zengini ki bu da diyabet riskinden korunmak için oldukça etkili.

3.Fındığın faydaları : Antioksidan Yuvası

Fındık birçok vitamin ve mineralle dolu bir antioksidan deposudur. Antioksidanlar vücuttaki zararlı kök hücreleri yok ederek, kanser ve kalp rahatsızlıkları gibi büyük hastalıklardan korunma sağlar. Fındık bir E vitamini yuvasıdır. E vitamini vücuttaki iltihapla savaşan bir vitamindir. Bir avuç fındık bir kişinin bir günlük tüm magnezyum ihtiyacını karşılar.

4. Fındığın faydaları : Beyni Çalıştırır

Fındık bir nevi beyni çalıştıran elektrik santrali görevini görür. Beynin k bilişsel işlev görmesini sağlayan ve bununla birlikte ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı koruyabilecek bir sürü element fındığın yararları içinde mevcuttur. Fındık içinde barındırdığı vitamin E, manganez, tiamin, folik asit ve yağ asitleri ile beyninizi açık ve çalışır halde tutmada en iyisidir. Parkinson ve Alzheimer hastalıklarına karşı beyni korur. Tiamin genellikle ‘sinir vitamini’ olarak bilinir ve sinirler üzerinde anahtar bir role sahiptir. Tiamin vitaminin azlığı beyne zarar verebilir. Fındıktaki üst seviye yağ asitleri ve proteinler sinir sistemi üzerinde etkili ve depresyona karşı birebirdir.

Son yapılan araştırmalara göre fındığın yararları sağlıklı yaşlanmaya etkisi olduğu gibi hafızayı güçlendirirken, gizli anksiyeteye karşı da etkilidir. Fındık ayrıca bir folik asit yuvasıdır. Buda hamilelik sırasında çocuğun beyin fonksiyonlarını geliştiren ve engelli doğum riskini azaltan bir tür asittir.


5. Fındığın faydaları : Kansere Karşı Korur

Fındığın içerisindeki antioksidanlar kansere karşı savaşta çok önemlidir. E vitamini kanserden korunmaya karşı en önemli besin desteğidir. Araştırmalar gösteriyor ki E vitamininin prostat, göğüs, kolon ve akciğer kanserleri riskine karşı önemli bir önleyici rolü var. Ayrıca bu önleyici rol, mutasyona uğramış tümörlü hücreler için de geçerlidir. Kanser tedavisinde kullanılan ilaçların vücuttan atılması için de önemli bir besindir.

Başka bir araştırmaya göre de manganez tümöre karşı potansiyel bir koruyucudur. Bunun yanı sıra keza tiaminde kansere karşı savaşta etkili olduğunu dair bilimsel kanıtlar mevcuttur.

6. Fındığın faydaları : Obeziteye Karşı Etkili
Fındık metabolizmayı dengeleyecek uyarıcılara sahiptir. Günlük fındık tüketimi yüksek olan kişilerde metabolizmanın hızlı çalışmasından dolayı kilo kaybı gözlenmektedir. Tiamin maddesi metabolizmayı sağlıklı tutmada en önemli rolü oynamaktadır. Karbonatı glikoza çeviren ve vücuda enerji sağlayan bir maddedir. Ayrıca alyuvar üretiminde de etkin bir görev üstlenmektedir.

Kanıtlar gösteriyor ki manganez kilo kaybını sağlayıp obez ve aşırı kilolu olmayı engelliyor. Magnezyumun beraberinde getirdiği sindirimsel enzimler bu görevi üstleniyorlar.

Protein, lif ve yüksek seviye yağ oranı midenin uzun süre tok hissetmesini sağlıyor. Bu da fındığı obeziteye karşı savaşta önemli bir besin yapıyor.

7.
Fındığın faydaları : Sağlıklı Saç ve Deriye Katkısı

Fındığın içerisindeki güçlü E vitamini miktarı sağlıklı saç ve deriye sahip olmanıza yardımcı oluyor. E vitaminindeki antioksidanlar deriyi kızılötesi ışınlarına karşı, sigaranın etkilerine karşı ve deri kanserine yol açabilecek diğer etkenlere karşı koruyor. E vitamini aynı zamanda yaraların tedavisinde, sivilcelerin ve kırışıklıkların giderilmesinde de hücre yenileyebilme özelliği ile karşımıza çıkıyor.

ANTİOKSİDAN YUVASI, BİR AVUÇ FINDIK, CİLT HASTALIĞINDA FINDIĞIN ÖNEMİ, CİLT SAĞLIĞI İÇİN FINDIK NE KADAR ÖNEMLİDİR, CİLT SAĞLIĞINDA FINDIĞIN ÖNEMİ, DİYABETE KARŞI ETKİLİ, FİNDİGİN FAYDALARİ, FINDIĞIN BEYNE ETKİLERİ, FINDIĞIN BEYNE FAYDALARI, FINDIĞIN DERİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ, FINDIĞIN DERİYE ETKİLERİ, FINDIĞIN DERİYE FAYDALARI, FINDIĞIN FAYDALARI NELERDİR, FINDIĞIN GENEL FAYDALARI, FINDIĞIN İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ, FINDIĞIN KALBE FAYDALARI, FINDIĞIN KALBE YARARLARI, FINDIĞIN KANSERE ETKİSİ, FINDIĞIN KİLO ÜZERİNDE FAYDALARI, FINDIĞIN KİLO ÜZERİNDEKİ ETKİSİ, FINDIĞIN SAÇ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ, FINDIĞIN YARARLARI, FINDIĞIN YARARLARI NELERDİR, FINDIK İLE KALP BASINCI SEVİYESİ, FINDIK KANSERE KARŞI KORUR MU, FINDIK KİLO ALMAYI ETKİLERMİ, FINDIK OBEZİTEYE İYİ GELİR Mİ, FINDIK OBEZLİĞE KARŞI KORUR MU, FINDIK SAÇA FAYDALI MI, FINDIK SAÇA YARARLIMI, FINDIK SAÇI GÜÇLENDİRİR Mİ, FINDIK SAĞLIK İÇİN GEREKLİ Mİ, FINDIK YARARLARI, GÜNDELİK FINDIK TÜKETİMİ, KİLO VERMEDE FINDIĞIN YARARLARI, MAGNEZYUM İHTİYACI, OBEZİTEDEN KURTULMA YOLLARI, SİVİLCELENMEDE FINDIĞIN ÖNEMİ, SİVİLCEYE FINDIK İYİ GELİR Mİ, TÜRKİYE KALP SAĞLIĞI MERKEZİ

YORUMLAR

Ad

Aç Kalmadan Zayıflama,1,Anne Sağlığı,2,Bebek,1,Besinler ve Faydaları,2,cilt bakımı,5,Cinsellik,1,Çiçek,1,Diyet,10,DR. SCHOLL VELVET SMOOTH,1,Dukan Diyeti,1,Eğitim,1,Fiat,1,Gebelik,1,Genel,1,Genel Kültür,1,Güldür Güldür Şükran,1,Güzellik maskeleri,3,Güzellik Sırları,6,Hamilelik,1,Hamilelikte Sağlık,1,Hastalıklar,1,Hızlı Kilo Verme,6,Hızlı Zayıflama,3,İhtiyaç Kredisi,4,Kekemelik,1,Kilo Verme Teknikleri,5,Kimdir,5,Kredi,4,Kurabiye Tarifleri,1,Makyaj,3,Moda,6,Mp3 İndir,1,Müzik Dinle,1,Nasıl ?,14,Nasıl Geçer,2,Nedir ?,5,Oyun,4,Romatizma,1,Saç Bakımı,5,Saç Modelleri,1,Sağlık,23,Sağlıklı Beslenme,11,Sanat,1,Sistem Gereksinimleri,4,Sponsor,2,Tanıtım Yazıları,4,Tuğçe Karabayır,1,Yaşam,1,Yedek Parça,1,Yemek Tarifleri,4,yüz bakımı,3,Zayıflama,3,
ltr
item
Bilgili Geyik: Fındığın Kalbe ve Beyne 7 Faydası , Fındığın Faydaları
Fındığın Kalbe ve Beyne 7 Faydası , Fındığın Faydaları
Fındığın faydaları saymakla bitmez. Fındık adeta kalp rahatsızlıklarına karşı mücadele eden bir savaşçı gibidir.
https://3.bp.blogspot.com/-gHHR5W7daiU/WctrbewkNTI/AAAAAAAAAJw/YUgDgvbJPzAsfhLrfJIsvoP_PLO07kN9gCLcBGAs/s640/findigin-faydalar%25C4%25B1-yararlari.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-gHHR5W7daiU/WctrbewkNTI/AAAAAAAAAJw/YUgDgvbJPzAsfhLrfJIsvoP_PLO07kN9gCLcBGAs/s72-c/findigin-faydalar%25C4%25B1-yararlari.jpg
Bilgili Geyik
http://www.bilgiligeyik.com/2017/09/findigin-kalbe-ve-beyne-faydalari.html
http://www.bilgiligeyik.com/
http://www.bilgiligeyik.com/
http://www.bilgiligeyik.com/2017/09/findigin-kalbe-ve-beyne-faydalari.html
true
8128086192017840890
UTF-8
Tüm Yazılar Yüklendi Yazı bulunamadı Tümünü Gör Devamı Yanıtla Yanıtı İptal Et Sil . Anasayfa SAYFALAR YAZILAR Hepsi SİZİN İÇİN ÖNERİLENLER Etiket Arşiv ARA TÜM YAZILAR Aramanıza uygun yazı bulunamadı Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pzr Pzt Sa Çrş Prş Cu Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mart Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Ekim Kas Ara Şimdi 1 Dakika Önce $$1$$ minutes ago 1 Saat Önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 Haftadan Daha Eski Takipçi Takip Et Bu İçerik Gizlidir Lütfen Açmak İçin Paylaş Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar Kopyalandı Kodlar Kopyalanamıyor